Ο Στέφανος Διαμαντής, ήταν καλεσμένος την Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2018, στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος» στην εκδήλωση με τίτλο «Ο Παραολυμπιακός Αθλητισμός Ενώνει – Para Sports Unite», την οποία συνδιοργάνωσαν η Ελληνική Παραολυμπιακή Επιτροπή και το Ίδρυμα Agitos (ίδρυμα της Διεθνούς Παραολυμπιακής Επιτροπής για την ανάπτυξη του Παραολυμπιακού αθλητισμού).
Στην εκδήλωση παρόντες ήταν, o πρόεδρος της Διεθνούς Παραολυμπιακής Επιτροπής, Andrew Parsons, ο πρόεδρος της Ελληνικής Παραολυμπιακής Επιτροπής και της ΕΑΟΜ-ΑμεΑ, Γιώργος Φουντουλάκης και πολλοί Έλληνες Παραολυμπιακοί αθλητές, που παρουσίασαν τα αθλήματά τους.
O ΣτέφανοςΔιαμαντής και ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιώργος Κόντος, ήταν εκει για να παρουσιάσουν το tennis με αμαξίδιο.
Την επίδειξη των αθλημάτων είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν, ο υφυπουργός Αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης, ο Γενικός Γραμματέας Μεταναστευτικής Πολιτικής, Μιλτιάδης Κάππας, η τομεάρχης Αθλητισμού της ΝΔ, Άννα Καραμανλή, πρέσβεις απο διάφορες χώρες, εκπρόσωποι φορέων ΑμεΑ και πλήθος κόσμου.
Ο Στέφανος, φανερά συγκινημένος απο την εκδήλωση, έγραψε στη προσωπική του σελίδα του στο facebook:
Από το παιχνίδι μας με τον μικρό Νικόλα κι όλα τα παιδιά, μέχρι τη μέγιστη τιμή να μοιραστώ τις ρακέτες μου κι ένα παιχνίδι με τον Πρόεδρο της Διεθνούς Παραολυμπιακής Επιτροπής (IPC) κ. Άντριου Πάρσονς, η σημερινή μέρα μένει στο ημερολόγιο!
Γίναμε όλοι παιδιά, γιατί χωρίς τα παιδιά δε θα γέμιζε και δε θα γεμίσει ποτέ κανένα γήπεδο! Ανανεώνοντας το ραντεβού μας με τον Πρόεδρο της IPC για το #Tokyo2020, ευχηθήκαμε να ζήσουμε πολλές τέτοιες μέρες στο μέλλον!
Χρησιμοποιούμε τεχνολογία cookies στον ιστότοπό μας, για παροχή λειτουργιών και ανάλυση των δεδομένων επισκεπτών μας. Κάντε κλικ στην αποδοχή σαν επιβεβαίωση ότι συμφωνείτε με τη χρήση αυτής.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Κανένα σχόλιο
Σχολίασε πρώτος