Ημερίδα Αντισφαίρισης για τους καθηγητές φυσικής αγωγής Μεσσηνίας
18 Ιανουαρίου 2017
Η Στ΄ Ένωση Σωματείων Αντισφαίρισης Πελοποννήσου, διοργάνωσε στις εγκαταστάσεις του Ο.Α. Καλαμάτας, ημερίδα με θέμα «Η Διδακτική της Αντισφαίρισης στην Α/βάθμια και Β/βάθμια Εκπαίδευση: Σύγχρονες Διδακτικές Προσεγγίσεις».
Η διοργάνωση της ημερίδας έγινε σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας. Η παρουσίαση του θέματος έγινε από τον Tutor της Στ΄ Ένωσης καθηγητή Φυσικής Αγωγής και προπονητή της Α.Ε.Κ. Τρίπολης κ. Παπαδόπουλο Γιώργο.
Χρησιμοποιούμε τεχνολογία cookies στον ιστότοπό μας, για παροχή λειτουργιών και ανάλυση των δεδομένων επισκεπτών μας. Κάντε κλικ στην αποδοχή σαν επιβεβαίωση ότι συμφωνείτε με τη χρήση αυτής.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Κανένα σχόλιο
Σχολίασε πρώτος