7 Ελληνικές συμμετοχές στο BRD Arges Open – Πρωταθλητής ο Σ.Διαμαντής
6 Αυγούστου 2018
Ο Στέφανος Διαμαντής, o Γιώργος Λαζαρίδης, o Κωνσταντίνος Διαλεκτόπουλος, o Κωνσταντίνος Βαζούρας, o Ραφαήλ Πατρωνίδης, o Χριστόδουλος Παπαδόπουλος και ο Στέφανος Μπάμπης ήταν οι Έλληνες αθλητές στο τένις με αμαξίδιο που συμμετείχαν στο διεθνές τουρνουά της ITF, BRD Arges Open στο Pitesti της Ρουμανίας..
Ο Στέφανος Διαμαντής αναδείχθηκε πρωταθλητής και στο μονό και στο διπλό.
Ο Στέφανος, στον τελικό του μονού νίκησε με 6-4, 6-3 το Γάλλο Laurent Giammartini. Στο διπλό, ο Στέφανος Διαμαντής με συμπαίκτη τον Ισραηλινό Guy Sasson νίκησαν με 6-3, 6-4 τους Ισραηλινούς Asi Stokol και Adam Berdichevsky.
Ο Γιώργος Λαζαρίδης, έφτασε μέχρι την προημιτελική φάση του μονού, όπου ηττήθηκε από τον Adam Berdichevsky, No. 3 στο ταμπλό, με 6-2, 6-3.
Ο Κωνσταντίνος Διαλεκτόπουλος πέρασε με bye στον 2ο γύρο και ηττήθηκε από τον Ιταλό Silviu Culea, με 6-0, 6-0.
Ο Κωνσταντίνος Βαζούρας εγκατέλειψε στον 1ο γύρο, παίζοντας με το Ρουμάνο Petru Punga και ενώ το σκορ ήταν ισόπαλο με 2-6, 7-5.
Ο Ραφαήλ Πατρωνίδης ηττήθηκε στο 1ο γύρο από τον Stancu Ionut Filisan με 6-0, 6-0.
Ο Χριστόδουλος Παπαδόπουλος ηττήθηκε στο 1ο γύρο από τον Daniel Danila με 6-0, 6-0.
Ο Στέφανος Μπάμπης αγωνίστηκε στο ταμπλό Quad και έκανε μια νίκη και τρεις ήττες.
Χρησιμοποιούμε τεχνολογία cookies στον ιστότοπό μας, για παροχή λειτουργιών και ανάλυση των δεδομένων επισκεπτών μας. Κάντε κλικ στην αποδοχή σαν επιβεβαίωση ότι συμφωνείτε με τη χρήση αυτής.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
Κανένα σχόλιο
Σχολίασε πρώτος